20040824

SELLEL SUVEL NÄGIN

Mida ma see suvi nägin ja mida ma arvan. Ei hakka hindeid panema, niisama teen kriitikat.

1) HAMLET - THEATRUM: Kuigi see ei olnud veel suvi, päris mai lõpp oli, nägin ära selle teatrilaureaadi. Viietunnine maraton Püha Katariin kirikus. Aga maraton oli elamust väärt, toredalt üks üheselt enam-vähem edasi kantud, antud, etenduse koht oli vägev. Meeldis hauakaevajate stseen ja kogu lava oma ühe kaldtõusu ja kaldauguga oli leidlik. Kõrvalosad olid natuke uisapäisa, aga nii Baskin, Peterson, Peterson, Peterson olid meeldivad.

2) TAEVAKÄIJAD JA VALGELAEV - TÜRNPU JA LAVAKUNSTIKOOL: Albus hiline etendus katuse all, meeldis kuidas Märt rääkis vankris lugu röövlist ja kuidas Bert ülevalt liiva puistas ja kuidas uksed, seinad kiiksusid edasi, tagasi. Ja pärast oli puder ja kama ka söögilauas head. Eks see ole mingi natuke eesti müütide ja pimeduse suvi etendustes.

3) JESUS CHRISTUS SUPER - VANEMUINE JA MALVIUS: Muidu täitsa tore, kaasajastatud laps pommiga rahva seas ja ajakirjanikud kui uudishimu jõud olid toredad leiutised, aga natuke häiris europakitud trullakas Jeesus. Aga tore meelelahutus.

4) CHICAGO - MATVERE ja CO: Aga tore meelelahutus. Iga karakter mängis iseennast natuke ja sobis elementi: Sander, Vrait, Otsman, Palmiste. Matvere nautis ennast ja pani toredalt. Eelesietenduse odavamat piletit tasus osta ja healt kohalt vaadata.

5) KÜLMETAVA KUNSTNIKU PORTREE - VIINISTU: Pulli sai, aga tegelikult oli näidend sügavam kui lavastus välja tõi. Toompere ja poiste jooksmine Konrad Mäe lapsepõlve osas oli naljakas, pidigi olema. Muidu Viinistu ju tore uus mereäärne koht, mida tore lahe avastada. Viiuldaja seal etenduses ei meeldinud mulle.

6) EESTI BALLAADID - TORMIS, KALJUSTE, JALAKAS JA KRAHL: No oli kunstiliselt kõrgel tasemel ja algus oli tugev ja tõmbas endasse nagu ka lõpp. Pani valu tundma iseenda pattude üle. Tantsiti hästi, lauldi efektselt. Küün oli sünge, vihm katusel täiuslik. Videoinstallatsioon vahva ja äge. Aga järgmine aasta, kui tuleb orkestriga on kindlasti veel ägedam ja natuke võiks vahepeal olla miskit, mis hoiaks paremini vaatajat, sest kuigi see mis laval toimub on professionaalne ja silmaköitev, ikkagi vahepeal kaob ära. Aga muidu super, kes ei vaata, on ikka eestlane, aga mitte päris see kultuurkunstipede.

7) AUGUSTI TANTSUFESTIVAL - ROBERTI ETENDUS ja kaks tükki veel: Mill oli kõige ägedam, tema tantsis nagu vana paks tore tugevate kontidega poiss. Iseloomulikult Annus Robertile oli palju tempomuutusi, mis natukene pöördusid virr-varriks. Aga iseloomulikult Annus Robertile oli ka palju leidlikke nüansse, mis andsid asjale sära. Kui kahe järgmise tipsi tantsimisega võrrelda, siis eesti tipsi tantsu lõpp oli hea, kus ta aknalaual istus, aga muidu oli see esimene tantsukas vägevam, kuigi pole ma praegu (veel) eriti siukse performance, teatri, tantsu ja muu segunemise suur fännikas. Ma ei teagi, mis fännikas ma olen, seepärast suvel mulle need asjad vist ette sattusid.

Comments: Postita kommentaar<< Home
eXTReMe Tracker

This page is powered by Blogger. Isn't yours?