20091119

kui sport on veel kohati sport

Eile õhtul vaatasin MM-i play-off mängu Sloveenia-Venemaa. 2:1 juhtisid eelmisest mängust venelased, aga kodus suutsid sloveenid esimese poolaja lõpus värava ära lüüa ning teine 45 minutit oli venelaste jaoks "mängi või sure".

Sloveenia fännid elasid tormiliselt kaasa, Venemaa poolehoidjad lehvitasid tribüünil Nõukogude Liidu lippu, president Medvedev ja peatreener Hiddink kortsutasid järjest rohkem kulmu. Ja teisel poolajal anti venelastele kaks punast. Polnud selles mängus ruumi teeskluseks, andmine käis iga palli peale.

Ja sloveenid pidasid vastu - 1:0 võit, kahe mängu skoor 2:2, kuid tänu võõrsil löödud väravale pääsesid sloveenid finaalturniirile. Aršavin MM-le ei sõida. See oli tõeline sport. Elu ja surma peale. Raha ega võim ei otsustanud eile õhtul mitte midagi üheteist mehe võitluses üheteist mehe vastu.